niedziela, 17 kwietnia 2011

Zdjęcie simlocka w Nokia N8

Jak usunąć z telefonu Nokia N8 blokadę simlock? Niestety, jak w przypadku chyba każdego smartfona nie jest to proste, na dodatek usunięcie simlocka często wiąże się z utratą gwarancji. Do odblokowania potrzebny jest specjalny kod - jeśli go posiadasz to procedura wygląda następująco:

1. Włącz telefon bez karty sim,
2. Wpisz z klawiatury znak #,
3. Wpisz kod odblokowujący (znaki p,w,+ uzyskasz wybierając kilkukrotnie znak *),
4. Wpisz znak #, który zatwierdza cały kod,
5. Pojawi się komunikat "Wyłączono ograniczenia karty SIM".

UWAGA nr 1: Masz tylko 3 próby na wpisanie kodu, po trzeciej nieudanej próbie nastąpi blokada.
UWAGA nr 2: Samodzielne usunięcie simlocka poza autoryzowanym serwisem oznacza utratę gwarancji.To wszystko. Ale skąd wziąć kod? Niestety, trudno go będzie zdobyć bezpłatnie. Uzyskasz go odpłatnie np. na stronie (to tylko przykład, a nie kryptoreklama!) www.simlock24.pl. Kod odblokowujący otrzymasz tam w postaci typu: #pw+123456789012345+1#. Cena? Jedyne 135 PLN za kod usuwający simlock Orange Polska. 

Prawdziwa super okazja. Po prostu już biegnę! ;-)

2 komentarze:

 1. a] usunięcie simlocka nie jest przyczyną utraty gwarancji, b] kryptoreklama, to nie jest podanie nazwy producenta. Może być to ewentualnie reklama ;]

  OdpowiedzUsuń
 2. a) To, że usunięcie simlocka nie w każdym przypadku oznacza utratę gwarancji (bo zależy m.in. od danego modelu telefonu i od danego operatora) to nie stanowi to automatycznie podstawy do negowania moich słów i sformułowania twierdzenia "usunięcie simlocka nie jest przyczyną utraty gwarancji".

  b) "kryptoreklama, to nie jest podanie nazwy producenta"... Bardzo ciekawe. A na podstawie czego ten wniosek? Nawet Wikipedia twierdzi co innego:

  "Przykłady kryptoreklamy:
  (...) Wymienianie nazwy konkretnej firmy lub produktu w przekazie przy jednoczesnym pomijaniu firmy konkurencyjnej i jej produktów w tymże."

  Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kryptoreklama

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...